Bez kategorii

NA POCZĄTEK DLA OSÓB ZUPEŁNIE „ZIELONYCH” PROPONUJEMY ZAJĘCIA PODSTAWOWE:

Podstawy obsługi komputera
Kurs przeznaczony jest dla osób, które do tej pory nie miały do czynienia z komputerem, lub tylko sporadycznie, w niewielkim zakresie. „Podstawy obsługi komputera” pozwolą Ci oswoić się z komputerem, zrozumieć sposób jego działania i przeznaczenie. Dowiesz się, jak włączać i wyłączać komputer, w jaki sposób posługiwać się myszką i klawiaturą, co to są ikony, okna, foldery i pliki. Nauczysz się, między innymi, rysować w programie Paint, układać puzzle, przeglądać zdjęcia i pisać pierwsze, proste teksty. Kurs jest swoistym elementarzem wiedzy i umiejętności związanych z komputerem i stanowi niezbędne wprowadzenia do coraz dalszych i coraz głębszych wtajemniczeń.

W programie kursu:
Budowa komputera; system operacyjny; pojęcia pliku, foldera, ikony; budowa okna; przeglądanie zawartości folderów; uruchamianie programów; ćwiczenia w posługiwaniu się myszą; rysowanie w programie Paint; zapisywanie plików w pamięci; otwieranie dokumentów; nauka pisania w programie Word Pad.

 

Internet
W dzisiejszych czasach coraz trudniej wyobrazić sobie życie bez Internetu. Dzięki Internetowi staje się ono po prostu łatwiejsze, ciekawsze, bogatsze. Nasz kurs zapewni Ci pierwsze, bliskie spotkanie z tym nowym i wciąż rozwijającym się medium. Czym jest Internet? Jak funkcjonuje? Do czego i w jaki sposób można go wykorzystywać? Kurs „Internet” udzieli Ci odpowiedzi na te pytania i nauczy surfowania (podróżowania) po świecie tzw. stron www. Bogactwo informacji, rozrywki i możliwości nauki wyda Ci się (i słusznie!) wręcz nieprzebrane. A to dopiero wstęp do Internetu – kolejne szkolenia pozwolą Ci dowiedzieć się więcej.

W programie kursu:
Definicja, krótka historia i funkcjonowanie Internetu; sposoby jego wykorzystywania; pojęcie strony www; obsługa przeglądarki internetowej; przeglądanie wybranych stron www; sposoby wyszukiwania informacji w internecie; udział w forach i społecznościach internetowych, pisanie własnych komentarzy zapisywanie stron, obrazów i tekstów na komputerze lokalnym.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s