Bez kategorii

„Zalety Internetu”

Zalety korzystania z Internetu:
• Łatwa i szybka komunikacja ze znajomymi, rodziną (e-mail, komunikatory internetowe, video rozmowy, telefonia internetowa, telekonferencje, faks).
• Możliwość zawierania nowych znajomości (ale należy postępować ostrożnie i z rozwagą, bo nigdy nie wiemy, z kim tak naprawdę rozmawiamy).
• Szybki dostęp do prawie każdej informacji.
• Możliwość robienia zakupów bez wychodzenia z domu, uczestniczenia w aukcjach, śledzenia giełdy.
• Możliwość słuchania muzyki, oglądania filmów, teledysków, słuchania radia i oglądania telewizji.
• Nieograniczony dostęp do zasobów sieci.
• Możliwość umieszczania własnej twórczości, np. na blogach, stronach internetowych.
• Możliwość znalezienia pracy.
• Łatwy dostęp do konta bankowego.
• Możliwość gry ze znajomymi przez Internet.
• Możliwość uczestniczenia w dyskusjach internetowych.
A przede wszystkim okno na świat, zwłaszcza wówczas gdy jesteśmy chorzy, gdy nie możemy wyjść z domu z tych czy innych powodów.

Jaka jest Wasza opinia na temat portali społecznościowych
Portale społecznościowe są dla ludzi. Dają możliwość kontaktu z osobami, z którymi nie widujemy się na co dzień, poznawania osób o podobnych do naszych zainteresowaniach oraz podglądania tego, co polecają nasi znajomi.. Ale trzeba z nich korzystać z głową! , bo są one też i trochę niebezpieczne. Udostępniając pełny pakiet informacji o sobie, swoim życiu, miejscu zamieszkania, nie wywlekajmy najintymniejszych szczegółów naszego życia lub róbmy to ostrożnie , bo czasami powoli przesuwa się granica prywatności obowiązująca. Udostępniamy znajomym z portalu intymne przemyślenia, wywlekamy na „światło dzienne” swoje frustracje, obawy oraz pragnienia. Już nie siedzimy z przyjacielem przy kubku dobrej kawy, opowiadając mu po cichu jak bardzo samotni się czujemy, a wrzucamy na „tablicę” post, mówiąc o swoim nieszczęściu nie jednej, bardzo bliskiej nam osobie, a tym, których mamy wśród internetowych znajomych (lub nawet wszystkim – gdy nie zablokujemy widoczności naszego profilu przed obcymi).
Jaka jest Wasza opinia na temat Internetu?
Internet to kopalnia wiedzy, z której należy nauczyć się mądrze korzystać i pamiętać o tym, by chronić w sieci swoją prywatność i nie udostępniać innym zbyt wielu informacji o sobie

Reklamy

1 myśl w temacie “„Zalety Internetu””

  1. Internet nie wyklucza, jest narzędziem dla osób w każdym wieku. Internet stanowi „okno na świat”, pozwala utrzymywać i rozwijać znajomości, jest źródłem informacji oraz narzędziem „załatwiania” wielu spraw. Dlaczego więc seniorzy korzystają z Internetu znacznie rzadziej niż osoby młode? O tym, jakie bariery psychologiczne towarzyszą osobom starszym w podejściu do Internetu, jak je przezwyciężyli i jaka jest różnica w ich spostrzeganiu Internetu „przed” i „po” można przeczytać w Raporcie „Internet wzbogacił moje życie”.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s