Bez kategorii

W tym artykule opisałem podstawy tego jak nauczyć się oszczędzać pieniądze. Jeśli masz swoje sposoby, to proszę napisz je w komentarzu poniżej.

Jak nauczyć się oszczędzać pieniądze, żeby mieć ich więcej?

Dzisiaj większość osób nie ma pojęcia o oszczędzaniu pieniędzy i o tym jak to jest ważne, jeśli chce się mieć więcej pieniędzy i być bogatszym. Każdy z nas, kto marzy o wolności finansowej, musi zabrać się za zarządzanie domowym budżetem. Gdybym Ja był synem milionera, to pewnie nie interesowałbym się tego rodzaju zagadnieniami, nie udzielałbym ludziom porad i miał wszystko gdzieś, ale z całą pewnością szybko przepuściłbym zarobione pieniądze rodziców, ponieważ nie wiedziałbym, gdzie je inwestować.

Dzisiaj większość milionerów dalej się bogaci, ponieważ oni nie wydają pieniędzy jak przeciętny człowiek. Nie chodzą na zakupy z wypełnionym portfelem, nie kupują rzeczy, które im nie są potrzebne i o wszystkie rzeczy się targują. Może to okaże się dla Ciebie dziwne, ale bogaci ludzie są dlatego bogatymi bo nie kupują za normalną cenę, oni wiedzą, że zawsze można cenę obniżyć i dlatego mają więcej niż inni.

Jak nauczyć się oszczędzać pieniądze – 4 kategorie oszczędzania

 1. Najważniejsze(jedzenie, leczenie, opłaty, dojazd do pracy, kosmetyki, higiena, ubranie)
 2. Raty(kredyty, pożyczki, składki ubezpieczeniowe itd.)
 3. Wydatki ważne(drobne przyjemności, rozwój osobisty, książki, hobby, wakacje)
 4. Przyjemności(dowolne zakupy)

Jak nauczyć się oszczędzać pieniądze na jedzeniu?

Jak nauczyć się oszczędzać pieniądzeJedzenie jest to tak obszerny temat w oszczędzaniu pieniędzy, że jak zaraz się przekonasz, to okaże się, że każdego miesiąca w twoim portfelu może zostać kilkaset złotych. Zacznijmy od tego, że można jeść w różnych miejscach, w domu, na mieście, w pracy, na wyjeździe, w szkole. Na każdym jedzeniu można zaoszczędzić, ale trzeba jedzenie najpierw kupić do domu, a następnie przygotować na wymienione wcześniej miejsca, bo to jest bardzo duża oszczędność.

Jeśli podsumujesz sobie jeden miesiąc i zobaczysz, gdzie wydajesz pieniądze, to okaże się, że ceny w różnych miejscach są różne. Musisz zbierać paragony, następnie podsumować sobie pod koniec miesiąca jak to wygląda u Ciebie. Może się okazać, że nawet nie jesteś świadomy, jak dużo kasy wydajesz niepotrzebnie.

W internecie pada mnóstwo pytań na forach: Jak oszczędzać na jedzeniu? Jak zaoszczędzić na jedzeniu? Jak nauczyć się oszczędzać pieniądze na jedzeniu?

Dzisiaj przedstawię Ci kilka konkretnych porad, które pomogą Ci mieć więcej kasy.

 1. Zawsze rób listę zakupów. Nieistotne czy będziesz robił zakupy w sklepie tradycyjnym czy internetowym. Zawsze musisz wiedzieć, co masz kupić, w przeciwnym wypadku nakupujesz za dużo i znowu kasa poleci, zamiast zostać w twoim portfelu. Zrób listę na tydzień.
 2. Kupuj przez internet. Wiele osób nadal myśli, że to droższe, ale jest to kompletna bzdura. Zakupy są w tej samej cenie, a nawet tańsze, bo nie wydajesz na paliwo. Znowu oszczędzasz i masz dzięki temu więcej czasu, a jeśli nie doceniasz swojego czasu to przeczytaj sobie artykuł Efektywne zarządzanie czasem.
 3. Sklep, w którym przez ostatnie 3 miesiące zaoszczędziłem na jedzeniu ponad 1700zł to: Familo. Zaoszczędzone pieniądze, można później wypłacić na konto bankowe.
 4. Kupuj jedzenie w tanich sklepach, jak Biedronka. Codzienne produkty jak pieczywo i inne są o kilka groszy tańsze, niż w sklepiku osiedlowym, dlatego z każdych zakupów zostanie Ci kilkanaście złotych, razy 30 dni, wyjdzie Ci spora suma pieniędzy.
 5. Nie zabieraj dzieci na zakupy. Niestety, ale okazuje się, że zabierając dziecko jesteś zmuszony na dodatkowe wydatki. Nie wspomnę już o czasie, który przeznaczysz na to by dziecko pooglądało sobie zabawki itd.
 6. Idź na zakupy z pełnym brzuchem. Ta zasada może okazać się śmieszna, ale jest to naukowo udowodnione, że głodni ludzie kupują więcej i zawsze coś, żeby od razu spożyć.
 7. Bądź nastawiony matematycznie. Czasami może Ci się wydawać, że dobrze będzie kupić np. 4 pączki za przypuśćmy 3zł, ale jakby to przekalkulować to wyjdzie z 15 kajzerek.
 8. Nie kupuj pieczywa, ani produktów, które trzeba szybko zjeść. Zastanów się teraz ile wyrzucasz takiego jedzenia i ile to jest kasy.
 9. Rób kanapki do pracy, na wycieczki i w podróże. Jedzenie w mieście będzie Cię drogo kosztować.
 10. Wychodzi mi, że na jedną osobę wydajemy miesięcznie średnio 400zł na jedzenie. Wszystkie produkty typu coca-cola, alkohol, słodycze, gotowe produkty, np pizza, czy jedzenie w mieście wrzucam w kategorię „przyjemności” (tam jest wszystko, co nie jest niezbędne, a kupione właśnie dla przyjemności).

Jak nauczyć się oszczędzać pieniądze na pożyczaniu?

Jak nauczyć się oszczędzać pieniądzeDzisiaj jest już takie udogodnienie dla ludzi, że się w głowie nie mieści. Niestety wcześniej wiele osób popadło w kłopoty finansowe jeszcze gorzej między innymi przez takie firmy jak np. Provident czy inne tego typu. Przy takiej właśnie pożyczce musimy oddawać dwa razy więcej niż pożyczyliśmy, więc jeśli nie ma bardzo, ale to bardzo trudnej sytuacji to lepiej z takich firm nie korzystać.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s