Bez kategorii

Aktywność seniorów – czas na nowe pasje

Ludzi starszych w społeczeństwie jest coraz więcej, gdyż wzrasta średnia długość życia, a liczba urodzeń maleje. Cały obraz aktywności seniorów jest pesymistyczny.Przykrym faktem jest, że osoby, które osiągają wiek 55+ przez wielu postrzegane są jako te, które średnio radzą sobie z upływającym czasem, nie wdrażają w życie nowych zainteresowań, nie budują swoich pasji. Zamykają się w swoim ścisłym gronie tym samym wycofując się z życia społecznego. Ten pogląd niestety utwierdza w przekonaniu samych seniorów, że tak już jest i będzie, nie można tego zmienić, nic nie da się zrobić. To wielce błędne myślenie, które prowadzi do wielu niepotrzebnych sytuacji jak np. zmaganie się osamotnieniem i niską samooceną.

Artykuł chcielibyśmy poświęcić osobom, które straciły wiarę w siebie i zamykają się na życie.

Każda osoba w wieku 55+ powinna być świadoma, że aktywność seniorów to niewątpliwie lek na nudę, samotność i przygnębienie, co więcej aktywność seniorów to sposób na zachowanie dobrej kondycji umysłowej i fizycznej, dlatego nie trzeba słuchać tego co mówią inni tylko brać sprawy w swoje ręce i iść na przód. Rozwijać się na każdym etapie życia, wszystko co nowe czerpać garściami i aktywizować się nie bacząc na innych.

Wiosna to jedyna pora roku, która sprawia, że cały świat budzi się do życia. Po wielu zimowych miesiącach każdy z nas ma ogromną ochotę na słońce, ciepło, długie spacery i być może zrobienie czegoś nowego co da radość, satysfakcję i zajęcie na długi czas. Takim czymś może być fotografowanie. To znakomity sposób na aktywność seniorów, na wyjście z domu, uwiecznianie wielu ważnych chwil i momentów.

Fotografowanie nie jest trudne. Wystarczy do tego spostrzegawczość, wrażliwość na świat , znajomość kilku technik i zdjęcie gotowe. Fotografia nie musi być profesjonalna, ma wzbudzić ciekawość, uchwycić daną chwilę, ale przede wszystkim dać wiele radości i zabawy.

Wybór aparatu powinien być uzależniony nie tylko od zasobności portfela, ale też od tego jakie zadanie ma spełnić. Czy ma służyć jako narzędzie wyłącznie do pracy, czy do użytku domowego, na potrzeby własne. Podejmując decyzję o zakupie trzeba się oprzeć na swoich realnych potrzebach, a nie na tym, żeby utrzeć nosa znajomym chwaląc się świetnym sprzętem za niebotyczną sumę.

Skoro już wiemy ile chcemy wydać na nasze hobby w dalszej części trzeba wziąć pod uwagę rodzaj aparatu. Cyfrowy czy analogowy? Który będzie łatwiejszy w obsłudze? Na te i wiele innych pytań z pewnością odpowie specjalista z tej dziedziny, który rozwieje wszelkie wątpliwości, podpowie i doradzi.

Pomysły i inspiracje na robienie zdjęć są bardzo proste. Otaczający świat, przyroda, architektura, ludzie. Trzeba tylko patrzeć obserwować i pstrykać. Do zrobienia ciekawych fotografii nie potrzeba żadnych kursów czy praktyk, wystarczy aparat i wprawne oko by uchwycić każdą uciekającą chwilę.

To ma być zabawa, hobby, wyjście i otworzenie się na świat. Pokazanie, że „ oto jestem tu i teraz, mam zainteresowania, które kocham, którymi się dzielę z innymi i nie zamykam się na ludzi i wiedzę „

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s