Bez kategorii

Selfuj się kto może! Tydzień z internetem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzegu

GOW2015_banner (1)

Podczas spotkania uczestnicy zapoznali się z ogólnymi informacjami o kampanii, a później przeszliśmy do tematu „selfie”. Wyjaśniłyśmy co to jest , jak dobrze zrobić takie zdjęcia, jakie trzeba przestrzegać zasady. Pobieraliśmy   bezpłatną aplikację Picsart, która posłużyła nam później do obróbki robionych zdjęć i dobrej zabawy.

Wszyscy zebrani robili zdjęcia, obrabiali je i dobrze się przy tym bawili.

Było kreatywnie i zabawnie. Miejska Biblioteka Publiczna w Brzegu włączyła się do ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem. Spotkanie odbyło się według scenariusza „Selfuj się kto może”, przygotowanego z myślą o osobach dorosłych oraz seniorach i zachęcającego do pełnego wykorzystania możliwości smartfonów, tabletów, a także komputerów stacjonarnych. Zanim uczestnicy przystąpili do realizacji zadań prowadzona była dyskusja dotycząca Internetu i możliwości współczesnych urządzeń mobilnych. Okazało się, że zrobienie idealnego selfie nie jest sprawą prostą, a mnogość możliwości edytora zdjęć zaskoczyła uczestników.

Opracował: Janusz Faliński

DSCF1610 DSCF1609 DSCF1608

Reklamy

3 myśli w temacie “Selfuj się kto może! Tydzień z internetem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzegu”

  1. Serwisy dla seniorów to bardzo fajna sprawa, moja mama dała się przekonać do aktywizacji na takich stronkach. Od wczoraj zaraziła się też stroną na-kawe.net o które w ostatnich dniach robi się głosno gdyż jak twierdzi cytuje „znalazła tam bratnie dusze”. Włąściwie cieszę się ze zaczęła wspólnie z innymi coś tworzyć, a nie z racji ukończonego 55 roku życia zamkneła się w 4 ścianach.

    Polubienie

  2. Ja czytam portal Cafesenior. pl. To taki ciepły portal. Są tam bardzo ciekawe artykuły specjalistów i samych seniorów. Pozdrawiam, Basia 60+

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s